Vložit inzerát

SENIOR ACCOUNTANT | AŽ 95 000 KČ

Ústí nad Labem (Ústecký kraj) Plný úvazek

Náplň práce

- implementace nového ERP systému
- Příprava měsíčních, čtvrtletních, ročních rozvah podle obecně přijímaných účetních principů (GAAP) a Mezinárodních standardů účetního výkaznictví (IFRS)
- Příprava čtvrtletních prognóz a ročních rozpočtů
Zaúčtování všech probíhajících obchodních transakcí v hlavní knize a dílčích knihách
- Analýza minulých a současných trendů KPI včetně oblastí, výnosů, nákladů na prodej, výrobních odchylek, odchylek pořizovacích cen a výdajů
- Spolupráce s oddělením nákupu (zajišťování trvalé přesnosti inventury)
- Analýza rozdílů v nákupních cenách a proaktivní navrhování úprav standardních nákladů na suroviny pro zajištění toho, že nedojde k nadhodnocení nebo podhodnocení materiálu
- Aktualizace ročních standardních nákladů (materiály, přímá práce, režie
-Odsouhlasení AP/AR a bankovníchh výpisů na měsíční bázi
Spolupráce a komunikace s auditory a místními úřady
- Zaúčtování dlouhodobého majetku
- Plánování likvidity a řízení plateb
- Zodpovědnost za správu a hlášení denních hotovostních převodů
- Příprava 16týdenní cash flow na měsíční bázi
- Optimalizace procesů
Reporting
- Zřízení finančního a účetního oddělení v polovině období

Požadavky

- 5 až 10 let praxe v účetnictví (vedoucí pozice výhodou)
- Dobrá znalost Obecně přijímaných účetních principů (GAAP) a Mezinárodních standardů účetního výkaznictví (IFRS)
- Dobrá znalost Excelu a dalších MS Office programů
- Pečlivost, systémovost, organizovanost
- Ochota mít na sobě vysokou míru zodpovědnosti a spolehlivosti
- Plynulá znalost AJ
- Zkušenosti s proAlpha (FI a CO) a předchozí zkušenosti s implementací ERP výhodou (ne podmínkou)

Místo pracoviště

Krupka

Informace o pozici

  • Ústí nad Labem (Ústecký kraj)
  • Obor: Ekonomika a finance
  • Plat: Od 60000 CZK do 95000 CZK
  • Typ pracovního poměru: Plný úvazek